Więcej niż mile - Globtrotuar

Przejdź do treści

Menu główne:

Więcej niż mile

TECHGADŻETY > APLIKACJE MOBILNE
Gromadzenie punktów (mil) oferowanych w ramach programów lojalnościowych linii lotniczych nie jest już tak opłacalne, jak kiedyś, ale z oczywistych powodów lepiej mile zbierać, niż tego nie czynić. Niestety efektywność ekonomiczna programów tego typu jest na poziomie ok. 5% (czyli by „zasłużyć” na jeden darmowy lot transkontynentalny trzeba najpierw wykupić ok. 15-20 lotów normalnych i to raczej  nie w klasie ekonomicznej). W tej sytuacji warto wykorzystać wszelką pomoc w optymalnym „wydawaniu” punktów premiowych w czym mogą pomóc specjalne serwisy wyszukujące najkorzystniejszy model konwersji punktów na bilety. Niestety serwisy takie najczęściej nie są niestety bezpłatne.

Aplikacje mobilne

TripIt Pro
Tripit to przede wszystkim aplikacja do planowania podróży, która w wersji (PRO-fessional – wersja płatna – abonament roczny USD 49) pozwala na zapisanie punktów / kart lojalnościowych i podgląd kont milowych w czasie rzeczywistym. Wersja Pro zawiera również wyszukiwarkę alternatywnych lotów oraz powiadomienia o dostępności konkretnych miejsc w samolocie.

Tripit to jednak dużo więcej niż tylko punkty lojalnościowe – to bardzo dobrze przygotowana aplikacja do planowanie każdego etapu podróży, która ma możliwość ustawienia alertów na każde ważniejsze wydarzenie, synchronizacja programu z kalendarzem, Mapami Google, Facebookiem i skrzynką mailową.

Apka pozwala zaplanować kolejne etapy wyjazdu (logistyka) uwzględniając również różnego rodzaju atrakcje turystyczno-krajoznawczo-gastronomiczne. Na liście mogą znaleźć  się restauracje, muzea, obiekty turystyczne a nawet różnego rodzaju imprezy masowe np. koncerty. Wszystkie one będą sukcesywnie dodawane do osi wydarzeń planowanej wyprawy, a dzięki ustalonym datom i godzinom będą ustawiać się we właściwym porządku chronologicznym.

Do współuczestnictwa w każdej z tak zaplanowanych wypraw możemy zaprosić innych zalogowanych użytkowników, a podróże możemy ze sobą łączyć w jedno duże wydarzenia. Dodatkowo w zakładce „Profile” możemy zapisać dane naszych dokumentów i kart płatniczych, a dostęp do nich zabezpieczony będzie kodem PIN.
Więcej informacji: www.tripit.com/web; Android and iOS; apka jest darmowa w wersji standardowej i płatna w wersji PRO.
AwardWallet
TripIi
AwardWallet
Aplikacja  integruje dane pochodzące z wielu różnych programów lojalnościowych (min. linii lotniczych, hoteli, kart płatniczych, sklepów (np. Starbucks, Sephora) dzięki czemu wszystkie bonusy i promocje są dostępne z jednego miejsca.  Aplikacja daje użytkownikom szybki dostęp do kont nagrody linii lotniczej, planu podróży, nawet w miejscach, gdzie nie ma Internetu (działa w trybie off-line). Uwaga: Niektóre linie lotnicze, w tym Delta i United, nie pozwalają importować punktów milowych w AwardWallet. Więcej informacji: awardwallet.com; Android and iOS; apka jest darmowa
Wyspecjalizowane serwisy internetowe

Book Your Award
Płatny serwis internetowy optymalizujący koszt zakupu biletów lotniczych min. z wykorzystaniem punktów z programów lojalnościowych. Więcej informacji: bookyouraward.com; opłata USD 185 od osoby

PointsPros
Usługa konsultingowa polegająca na optymalnym doborze planu podróży w ramach której można wykorzystać punkty lojalnościowe, zarówno do zakupu biletów lotniczych jak również rezerwacji noclegów. Więcej informacji: pointspros.com; opłata członkowska USD 28 miesięcznie lub USD 300 rocznie plus USD 200  opłaty za organizację konkretnej wyprawy od osoby (dla osób nie będących członkami opłata wynosi USD 300).

ExpertFlyer
Serwis dedykowany przede wszystkim to rezerwacji (wyboru) optymalnych miejsc w samolotach. Pozwala on na ustawianie stosownych alertów o dostępności preferowanych miejsc jak również na tzw. upgrade’y klas (z eko do business) dzieki wykorzystaniu punków lojalnościowych (mil). Więcej informacji: expertflyer.com; serwis jest dostępny przez stronę www i/lub apkę.  Usługi podstawowe są darmowe, rozszerzone w zależności od wersji kosztują USD 5 lub 10 miesięcznie (lub USD 100 rocznie).

Jacek Zabielski 2019-07

 
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem (*)

Brak komentarzy
(C) Jacek Zabielski kontakt@globtrotuar.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego