Autor - Globtrotuar

Przejdź do treści

Menu główne:

Autor

WSPÓŁPRACA

Kim jestem

Nazywam się Jacek Zabielski i jak już wiecie z zamiłowania jestem globtrotuarem i włóczykijem. Edukację odebrałem solidną i dyplomów dorobiłem się kilku. W żadnym z wyuczonych zawodów jednak nie pracuję za to okres studiów wspominam z ogromnym sentymentem zwłaszcza, że jej cześć spędziłem na uniwersytetach w Amsterdamie i Pradze.
 
Zawodowo od wielu lat jestem związany ze światem finansów i nowych technologii, jako „mały trybik” wielkiej korporacyjnej machiny, raz holenderskiej, innym razem włoskiej, niemieckiej czy amerykańskiej.
 
Zew przygody zaszczepił we mnie chyba Pan Arkady Szklarski, autor cyklu książek w przygodach Tomka Wilmowskiego, przemierzającego z grupą łowców dzikich zwierząt świat wzdłuż i wszerz. Mając „naście” lat z wypiekami na twarzy śledziłem przygody młodego podróżnika marząc by kiedyś pójść w jego ślady.
 
Pan Arkady pisał przemycając w książkach również sporo wiadomości geograficznych i przyrodniczych. Dziś taki sposób narracji trąci już myszką i szkolnym dydaktyzmem, ale dla mnie cykl „wyprawy Tomka” to dalej „literatura kultowa”.
 
Zacięcie podróżnicze „mam w DNA” również z powodów rodzinnych. Moja Mama, przez wiele lat była zawodowo związana z turystyką motorową. Można wiec zaryzykować stwierdzenie, że w zakresie podróży jestem obciążony nie tylko zawodowo, ale i dziedzicznie.

W podróże zagraniczne ruszyłem po raz pierwszy z rodzicami, na pokładzie „malucha”. Rozjeździłem się jednak dopiero na studiach i to wtedy ostatecznie zaraziłem się „bakcylem globtrotuara”. I tak rok po roku, kraj po kraju - zwiedzam świat odkrywając nowe smaki, zapachy, ludzi, zabytki i krajobrazy.

 
O czym piszę

Jako globtrotuar z zamiłowania, który przewędrował, przepłynął i obleciał Ziemię razy kilka, postanowiłem podzielić się z Wami moim podróżniczymi doświadczeniami. Będą/są tu historie o egzotycznych obyczajach, zabytkach oraz cudach natury, które mogą pomóc Wam podjąć decyzję o tym dokąd i kiedy wyruszyć oraz jak przygotować się do wyprawy.
 
Znajdziecie tu opisy miejsc, które warto zobaczyć oraz egzotycznych potraw, których koniecznie trzeba spróbować. Poczytacie o tym jak efektywnie korzystać w podróży z nowinek technologicznych oraz o tym jak dzięki nim „wydawać mniej by oglądać więcej”.
 
Na stronie będą regularnie pojawiać się  informacje o turystycznym ekwipunku,  od garderoby począwszy na sprzęcie fotograficznym skończywszy. Nie zapomnę również o elementach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem.
 
Przygotowując się do publikacji blogu spróbowałem policzyć kraje które odwiedziłem i okazało się, że było ich ponad 50. Śmiem twierdzić, że daje mi to prawo do podzielenia się z Wami sporą dawką praktycznej wiedzy na temat tego co o podróżach wiedzieć warto.

Życzę inspirującej lektury ;-)

Jacek Zabielski
Wszystkie teksty oraz fotografie (chyba, że wyraźnie znaczono inaczej używając symbolu © ) są mojego autorstwa i stosują się do nich przepisy prawa autorskiego (tj. ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.). Zachęcam osoby prywatne do bezpłatnego wykorzystywania moich zdjęć i tekstów w celach niekomercyjnych, z prośbą o każdorazowe wskazanie źródła i autora. Z góry dziękuję. Każdy kto będzie chciał wykorzystać te materiały w celach komercyjnych proszę o kontakt – na pewno się dogadamy ;-)
(C) Jacek Zabielski kontakt@globtrotuar.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego